PYTANIA DO FUNDACJI

FUNDACJA SWP NASZE WODY TO PRZECIWNIK PZW KTÓRY CHCE JEGO UPADKU ?

Głównym celem naszej fundacji jest poprawa środowiska naturalnego w taki sposób aby wędkarze korzystający z jego zasobów byli zadowoleni z rybostanu i wyników jakie osiągają nad wodą. Nasze główne działania to współpraca z wędkarzami oraz organizacjami proekologicznymi oraz wywieranie presji i obnażanie nieprawidłowości wśród organizacji, które eksplorują środowisko wodne i robią to w sposób niezrównoważony doprowadzając wody skarbu państwa do wyrybienia. 

Bardzo często nasze działania dotyczą użytkowników które mają podpisane umowy na dzierżawę wód od skarbu państwa oraz obowiązek prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej. Największym takim użytkownikiem jest PZW w związku z tym większość poruszanych przez nas problemów dotyczy właśnie tej organizacji. Skala ujawnianych przez nas nieprawidłowości powoduje często że podważana jest wiarygodność PZW oraz pojawiają się pytania na temat sensu działania tej organizacji. Jeżeli pod wpływem ujawniania nieprawidłowości PZW ulegnie rozwiązaniu to będzie to tylko i wyłącznie wina zarządu PZW, który w inny sposób nie potrafi rozwiązać swoich wewnętrznych problemów – nie jest to jednak celem działań naszej organizacji.

FUNDACJA SWP NASZE WODY CHCE PRZEJAC MAJĄTEK I WODY DZIERZAWIONE PRZEZ PZW ?

Fundacja SWP Nasze Wody nie jest i nie będzie zainteresowana przejmowaniem wód oraz majątku od PZW. Zamierzamy natomiast wSpierać wszelkie mniejsze lokalne stowarzyszenia które zainteresowane  przejęciem opieki nad lokalnymi wodami w taki sposób aby wędkarze mieli alternatywny wybór a nie byli zmuszeni do opłacania składek u jednego użytkownika. 

FUNDACJA SWP NASZE WODY TO LUDZIE NIE BEDACY CZŁONKAMI PZW ?

Fundacja SWP Nasze Wody to organizacja opierająca się na pracy kilkunastu wolonotariuszy. Ich przynależność do stowarzyszenia PZW nie ma tutaj najmniejszego znaczenia i jest indywidualną decyzją każdego z nich, a wieksza część z nas posiada ważną legitymacje członkowską. Pełniąc funkcje reprezentacyjną mamy pełne prawo do tego aby reprezentować interesy wędkarzy, którzy zabierają głos w naszych ankietach, zarówno przed PZW jak i przed wszystkimi innymi organizacjami których dotyczy poruszana przez nas sprawa.

PREZES FUNDACJI SWP NASZE WODY POWIAZANY JEST ZE STARYM ZARZADEM PZW ?

Fundacja SWP Nasze Wody to niezależna organizacja pozostająca poza wpływem zarządów jakichkolwiek związków wędkarskich, organizacji rządowych czy pozarządowych oraz osób indywidualnych. Jakiekolwiek podobieństwa pomiędzy tym do czego dążymy i co reprezentujemy a zdaniem osób z innych organizacji są czysto przypadkowe i świadczą tylko o tym że wybieramy podobny kierunek dalszych działań.

PREZES FUNDACJI SWP NASZE WODY MA PRYWATNE UTARCZKI Z NIEKTÓRYMI CZŁONKAMI PZW I DLATEGO DZIAŁA NA JEGO SZKODE ?

Prywatne sprawy osób działających na rzecz naszej fundacji nie mają wpływu na kształtowanie się retoryki oraz ukierunkowywanie działań fundacji. Cele SWP Nasze Wody zostały wytyczone w momencie kształtowania się fundacji kilka lat temu i wszelkie działania naszej fundacji są ściśle z nimi powiązane. Dodatkowo fundacja to kilkunastu wolontariuszy a nie tylko sam prezes i nie ma tu miejsca na decyzje czy zachowania powodowane prywatnymi nieporozumieniami.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *